Sıkça Sorulan Sorular

Yoğun bakımda tedavi gören, solunum cihazına bağlı hastamız uçak ambulans yoluyla transfer edilebilir mi?
Hava ambulansımızda yoğun bakım koşulları için gereken tüm medikal donanım yer almaktadır. Dolayısıyla, yoğun bakım koşullarında transfer mümkündür.
Arandıktan ne kadar süre sonra kalkış yapabiliyoruz?
Uçağımız, gerekli tüm bilgi ve dokümanlar tarafımıza ulaştıktan sonra, yurtiçinde 1 saat, yurtdışında 2 saat içerisinde kalkış yapabilecek şekilde hazır beklemektedir.
Hasta transferi için gerekli bilgi ve dökümanlar nelerdir?
Gerekli izinlerin alınabilmesi için hastaya ait medikal rapor ve kimlik/pasaport fotokopisinin yanı sıra, refakatçiye ait kimlik/pasaport fotokopisi gerekmektedir. Yurt dışı uçuşlarımızda lokal iletişim bilgisi ayrıca talep edilir.
Uçak ambulans içerisinde kaç kişi seyahat edebilir?
Uçağımızda 1 hastanın yanı sıra 1 veya 2 refakatçi rahatlıkla seyahat edebilmektedir. Yurt içi uçuşlarda 2 kişi, yurt dışı uçuşlarda ise 1 kişi refakatçi konumunda yer alabilir.
Uçağınızda kabin basıncı sabit mi?
Uçak ambulans konfigürasyonundaki özel jetimiz sabit kabin basıncına sahiptir. Hastanın sağlığını olumsuz etkileyecek bir durum söz konusu değildir.
Uçağınızın gidebileceği en uzak nokta neresidir?
Beechcraft Hawker 400 XP model uçağımız hastayla birlikte 3 saat boyunca havada kalabilmekte; Ortadoğu, Kuzey Afrika, Avrupa, Türki Cumhuriyetler gibi bölgelerin tamamına sorunsuz şekilde uçuş yapabilmektedir.
Uçak ambulans sonrasında gereken kara ambulans desteği nasıl sağlanıyor?
Hava ambulans organizasyonlarında ortaya çıkan kara ambulans ihtiyacı tüm Türkiye genelinde tarafımızca sağlanmaktadır. Yurt dışında ise bu hizmet için hastaneyle irtibata geçebilirsiniz.
Ödememi nasıl yapabilirim?
Ödemelerinizi banka havalesi veya Mail Order (Kredi Kartı) ile 7/24 kolayca yapabilirsiniz.
Uçak S.O.S’e mi ait yoksa aracı firma mısınız?
Evet, uçak kendimize aittir. S.O.S Air 25 yıldır Ambulans hizmeti veren S.O.S International kuruluşudur. Ambulans Uçağımız tüm medikal ekip ve ekipmanımız S.O.S International tarafından sağlanmaktadır. Hizmetimiz Sağlık Kurumu olan S.O.S International ve Havacılık Kuruluşu olan S.O.S Air tarafından verilmektedir.